loader

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, tüketicilere ulaşmak için internet, mobil cihazlar, sosyal medya , arama motorları ve diğer kanalların kullanılmasıdır. Bazı pazarlama uzmanları, dijital pazarlamayı, müşterilere yaklaşmanın yeni bir yolunu ve geleneksel pazarlamaya kıyasla müşterilerin nasıl davrandığını anlamanın yeni yollarını gerektiren tamamen yeni bir girişim olarak görüyor.

Her şeyiyle, baştan sona.

Dijital pazarlama , müşteri tabanının belirli bir bölümünü hedefler ve etkileşimlidir. Dijital pazarlama yükselişte ve arama sonucu reklamları, e-posta reklamları ve tanıtılan tweet’leri içeriyor – pazarlamayı müşteri geri bildirimiyle veya şirket ile müşteri arasında iki yönlü etkileşimle birleştiren her şeyi içerir. İnternet pazarlaması dijital pazarlamadan farklıdır. İnternet pazarlaması yalnızca İnternet üzerinden yapılan reklamlardır, dijital pazarlama ise mobil cihazlar, metro platformu, video oyunu veya akıllı telefon uygulaması aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Dijital pazarlama dilinde, reklamcılara genellikle kaynak denirken, hedeflenen reklamların üyelerine genellikle alıcılar denir . Kaynaklar sıklıkla oldukça spesifik, iyi tanımlanmış alıcıları hedefler. Örneğin, birçok lokasyonunun gece saatlerini uzattıktan sonra, McDonald’s’ın haberi duyurması gerekiyordu. Dijital reklamlarla vardiyalı çalışanları ve gezginleri hedef aldı çünkü şirket, bu kişilerin gece yarısı işinin büyük bir bölümünü oluşturduğunu biliyordu. McDonald’s onları, ATM’lere ve benzin istasyonlarına ve ayrıca müşterilerinin geceleri sıkça ziyaret ettiğini bildiği web sitelerine yerleştirilen reklamlarla hedefleyen yeni bir Restoran Bulucu uygulaması indirmeye teşvik etti.

Dijital Pazarlama Kanalları

Web Sitesi Pazarlaması Bir web sitesi, tüm dijital pazarlama faaliyetlerinin merkezinde yer alır. Tek başına, çok güçlü bir kanaldır, ancak aynı zamanda çeşitli çevrimiçi pazarlama kampanyalarını yürütmek için gereken araçtır. Bir web sitesi bir markayı, ürünü ve hizmeti açık ve akılda kalıcı bir şekilde temsil etmelidir. Hızlı, mobil uyumlu ve kullanımı kolay olmalıdır.
Watch Now         Watch Now
İçerik pazarlamasının amacı, içerik kullanımı yoluyla potansiyel müşterilere ulaşmaktır. İçerik genellikle bir web sitesinde yayınlanır ve daha sonra sosyal medya, e-posta pazarlaması, SEO ve hatta PPC kampanyaları aracılığıyla tanıtılır. İçerik pazarlama araçları arasında bloglar, e-kitaplar, çevrimiçi kurslar, bilgi grafikleri, podcast’ler ve web seminerleri bulunur.
Eposta pazarlama E-posta pazarlaması hala en etkili dijital pazarlama kanallarından biridir. Birçok kişi e-posta pazarlamasını spam e-posta iletileriyle karıştırır, ancak e-posta pazarlamasının konusu bu değildir. E-posta pazarlaması, potansiyel müşterilerinizle veya markanızla ilgilenen kişilerle iletişim kurmanın aracıdır. Birçok dijital pazarlamacı, e-posta listelerine müşteri adayları eklemek için diğer tüm dijital pazarlama kanallarını kullanır ve ardından e-posta pazarlaması yoluyla bu potansiyel müşterileri müşterilere dönüştürmek için müşteri edinme hunileri oluşturur.
Bir fiyat teklifi isteyin ve işiniz için güçlü bir marka oluşturalım!
top